Pilarki oraz kosiarki to bardzo ważne urządzenia, które warto wdrożyć do podstawowego wyposażenia każdego ogrodu. Pozwalają one na szybką realizację prac na terenie zielonym i znaczne ich usprawnienie. Nie bez znaczenia pozostaje również komfort wykonywanych czynności. Jak zatem właściwie dopasować kosiarkę i pilarkę oraz na co zwrócić uwagę podczas jej serwisowania?

Wydajna pilarka

Pilarki wykorzystywane są przede wszystkim do przeprowadzania prac leśnych. To właśnie za ich pomocą obcina się m.in. gałęzie czy nawet całe rośliny, co w wielu przypadkach konieczne jest ze względu np. na ich zły stan. W takiej sytuacji niezbędne jest wykorzystanie solidnej, efektywnej pilarki. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenia, jakie oferuje dany model. Dobrym rozwiązaniem jest wybór urządzenia z ułatwionym systemem uruchamiania. Dodatkowym atutem będzie również ochrona przed zalaniem.

Wysokiej jakości pilarki posiada w swojej rozbudowanej ofercie firma Stihl z Gostynina, która od wielu lat zajmuje się dostarczaniem sprzętu ogrodniczego. Pilarki wyposażane są w różne silniki, z których warto wyróżnić wersje z mocną jednostką spalinową. Spora wydajność i wysoka jakość pracy takich urządzeń to ich niewątpliwe atuty, które sprawiają, że pilarki są coraz chętniej wybierane przez klientów. Do urządzeń ogrodniczych zaliczają się również kosiarki – co proponują w tym zakresie renomowane firmy zajmujące się ich dystrybucją?

Komfortowe koszenie trawnika

Kosiarka umożliwia łatwe skoszenie trawnika, co w przypadku przydomowych ogrodów czy publicznych terenów zielonych jest konieczne do utrzymania porządku i doskonałego wyglądu. Poszczególne modele różnią się od siebie zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi i możliwościami, jakie z tego względu gwarantują. Do nierównych terenów nadają się bowiem nie wszystkie kosiarki, z kolei dla większych powierzchni lepiej zakupić specjalną kosiarkę-traktorek. Dobór odpowiedniego urządzenia tego typu warto skonsultować ze specjalistą z dobrego sklepu ogrodniczego.

Ze względu na zbliżoną konstrukcję jednostek napędowych kosiarek spalinowych i skuterów, nierzadko w tego typu miejscach można także nabyć wysokiej jakości części zamienne do popularnych jednośladów. Dobrze sklepy ogrodnicze zajmują się bowiem nie tylko sprzedażą pilarek czy kosiarek, ale także ich serwisowaniem. Z tego względu ich asortyment obejmuje również wiele podzespołów, które świetnie sprawdzają się też w innych urządzeniach. Należy zatem kompleksowo zapoznać się z ofertą tego typu miejsc – z pewnością dostarczą one komponenty, które zapewnią wydajną pracę sprzętu ogrodniczego i nie tylko, zajmą się też ostrzeniem tarcz widiowych czy nawet realizacją usług myjką ultradźwiękową.