Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem sporego ogrodu, doskonale wiesz, że utrzymanie go w porządku wiąże się z koniecznością zakupu odpowiednich narzędzi. Jednym z najważniejszych urządzeń w ogrodzie jest pilarka spalinowa, która pomoże pozbyć się niepotrzebnych gałęzi i konarów drzew. W tym artykule dowiesz się, czym charakteryzują się pilarki spalinowe oraz jak wybrać najlepszy model dla siebie. Zapraszamy do lektury!

Pilarka spalinowa – niezastąpiony pomocnik w ogrodzie

Posiadanie dużego ogrodu wymaga regularnych prac porządkowych, szczególnie wiosną i jesienią, kiedy konieczne jest przycinanie krzewów i drzew. Pilarka spalinowa to urządzenie, które znacznie ułatwia te zadania, przyspieszając wycinkę i zwiększając jej efektywność. Podczas wyboru pilarki warto zwrócić uwagę na zakres prac, jakie planujesz wykonywać. Pilarki Stihl Gostynin oferowane przez Major Garden to idealny wybór dla osób, które cenią sobie jakość i niezawodność.

Kluczowe parametry pilarki spalinowej

Piła spalinowa zazwyczaj wyposażona jest w dwusuwowy silnik, pracujący na wysokich obrotach. Aby urządzenie działało niezawodnie przez lata, należy dbać o jakość paliwa i regularnie uzupełniać olej do smarowania łańcucha. Planując zakup pilarki, zwróć uwagę na następujące parametry:

  1. Waga i moc silnika: Do prac ogrodowych zaleca się pilarki o mocy 1,5-2,5 KM (ok. 1.10-1.8 kW) i wadze 3-4 kg. Takie urządzenia są łatwe w obsłudze i nie wymagają dużej siły.
  2. Poziom hałasu: Pilarki spalinowe emitują hałas na poziomie około 120 dB. Pamiętaj o stosowaniu ochrony słuchu i okularów ochronnych podczas pracy.
  3. Długość prowadnicy: Do ogrodowych prac porządkowych wystarczy prowadnica o długości 30-35 cm. Im dłuższa prowadnica, tym łatwiej pracować z większymi gałęziami.

Gdzie kupić pilarkę?

Aby zakupić pilarkę spalinową, warto udać się do sprawdzonego sprzedawcy. Major Garden z Gostynina, autoryzowany przedstawiciel firmy Stihl, oferuje szeroki wybór modeli pilarek Stihl Gostynin, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Fachowe doradztwo i miła obsługa to gwarancja udanego zakupu.

Alternatywa – pilarki akumulatorowe

W ofercie Major Garden znajdziesz także pilarki akumulatorowe, działające na baterie litowo-jonowe. Jedno naładowanie wystarcza na kilkadziesiąt minut pracy. Pilarki akumulatorowe są lżejsze od spalinowych i coraz częściej wybierane przez klientów indywidualnych.

Dbając o swój ogród, wybierz narzędzia najwyższej jakości od Major Garden z Gostynina. Dzięki pilarkom Stihl Twoja praca stanie się łatwiejsza i bardziej efektywna.